Anel Grup, Yapı Sektöründe Dijital Dönüşümde Önemli Adımlar Atıyor

Dijital dönüşüm, her sektörde olduğu gibi yapı sektöründeki süreçlerde hızla yerini alıyor. Anel Grup da, takip ettiği sektördeki yenilikleri  kendi yapısına adapte ederek, önemli rekabet gücü sağlıyor.

Anel Grup, 2015 senesinde Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) uygulamalarına başlayarak, dijital dönüşümünde  önemli bir ivme yarattı. Türkiye’de BIM uygulayan sayılı firmalardan biri olan Anel Grup, bu uygulama ile güçlü teknik altyapısını daha da güçlendirdi.

BIM, İş Yapış Süreçlerini ve Biçimlerini Güçlendiriyor

Teknoloji, inşaat ve yapı sektöründe de iş süreçlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için birçok fırsat sunuyor. BIM de sağladığı fayda açısından en önemli ve dikkat çeken süreçlerden  birisidir.

BIM yani Yapı Bilgi Modellemesi, projelerin başlangıcından teslim edilmesine kadarki tüm aşamalarda kullanılan bir süreç. BIM  tüm projenin tasarımından inşaatına ve teslimine kadarki süreçlerinde yer alan profesyonellerin ortak olarak kullanacağı, 3 boyutlu bir bilgi paylaşım yönetim sistemi. BIM ile herkes projedeki süreci ile ilgili en güncel ve detaylı bilgilere kolayca ulaşıyor. Özellikle büyük ve karmaşık proje süreçlerinde BIM, projede görev alan kişilere büyük kolaylık sağlayarak, projelerin sorunsuz ilerlemesini sağlıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Çelikel yönetiminde Anel Grup, 2015 senesinde bu teknolojik uygulamaya geçerek, karmaşık projelerde başarısını arttırdı. BIM sürecini, projelerine dahil eden sayılı elektrik ve mekanik taahhüt şirketlerinden olan Anel Grup, projelerinde başarılı ve doğru sonuçların elde edilmesini sağlıyor.

Anel Grup, BIM ile Süreçlerini Hızlı ve Doğru Şekilde Yönetiyor

Anel Grup, hem ulusal hem de uluslararası alanda birçok karmaşık projede yer alıyor. BIM ile bu dev projelerin karmaşık yapısında hata payını azaltan Grup, süreçlerini hızlı ve doğru şekilde yönetebiliyor.

Anel Grup, hizmet verdiği projelerde BIM araçları ile modellemeler yaptıktan sonra, bu uygulama ile inşaat sürecinde ekiplerin birbirleriyle de iletişim halinde olmalarını ve farklı seviyelerde ilerleyen projede doğru bilgi akışı olmasını sağlıyor. Anel Grup, bu uygulama ile sadece kendi süreçlerini iyileştirmekle kalmıyor. Proje sonunda işverenlere, ilgili projenin hem işletme hem de bakımlarda kullanabilecekleri verileri sağlıyor.

Leave a Comment

five × one =