Anel Grup, buildingSMART Türkiye Üyesi Oldu

Anel Grup, yenilikleri ve ilerlemeleri takip etmeye devam ediyor. Sektörün gelişimini yakından takip ederek, kendine adapte eden Anel Grup, Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) konusunda Türkiye’de öncülerden biri olarak yer alıyor. Bu amaçla da, bu alanda yapılan çalışmalarını daha ileri taşımak ve BIM alanındaki organizasyonları desteklemek amacıyla uluslararası buildingSMART Türkiye’nin üyesi oldu.

Elektrik ve mekanik taahhüt işlerinde hizmet veren ve bugüne kadar 11 uluslararası havalimanı projesinde yer alan Anel Elektrik, Anel Grup şirketlerinden birisi. Anel Grup, güçlü finansal yapısı ve Anel Elektrik firmasıyla uluslararası projelerden edindiği deneyimi ile gücünü birçok defa kanıtladı.

 

buildingSMART Endüstrinin Sayısal Dönüşümüne Öncülük Ediyor

1995 yılında kurulan buildingSMART International, dijital dönüşümü yönlendiren dünya çapında bir organizasyondur. buildingSMART, yapı sektöründe uluslararası standartlar ve çözümler sunarak, iyileştirmeler yapar. Sektördeki uluslararası ve açık veri standartlarını geliştirerek, sektörün dijital dönüşümünde öncülük eder. buildingSMART, uluslararası, açık, tarafsız ve kar gütmeyen bir organizasyondur.

Organizasyon, ülke şubeleri yanı sıra doğrudan ülkelerden oluşan bir organizasyon yapısına sahiptir. Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Kore, İsviçre, ABD ve Birleşik Krallık gibi ülkeler bu organizasyon içerisinde yer alıyor. Anel Grup’ta sektörde önemli yeri olan bu organizasyonda, Türkiye üyesi olarak ülkemizde yapı sektöründe ilerlemeye yönelik önemli bir adım atmıştır.

1986 yılında Rıdvan Çelikel tarafından kurulan ve elektrik ve mekanik taahhüt alanında faaliyet gösteren Anel Elektrik, günümüzde sektörde adından başarı ile söz ettiriyor. Bugün 11 bağlı ortaklığın yanı sıra, 1 iştirak ve 1 iş ortaklığına sahip firma hem ulusal hem de uluslararası düzeyde projelerde yer alıyor. 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Anel Elektrik, Haziran 2010’de de halka açılmıştı.

 

Anel Grup, Teknolojik Gelişmelerin yanı sıra Eğitim, Sanat ve Arkeolojiye de Önem Veriyor

Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Çelikel liderliğinde, adımlar atan Anel Grup, ülkemizde olduğu kadar dünya çapında dev ve karmaşık projelerde başarı ile yer almış ve yer almaya devam etmektedir. Rıdvan Çelikel, sadece iş yaşamına yönelik değil Türkiye’nin gelişmesine yönelik eğitim, sanat ve arkeoloji projelerinde de yer alıyor.

Leave a Comment

twenty + twenty =